ტექნოლოგიური კომპანია მარტEV აგრძელებს ეკოლოგიურად სუფთა მომავლისთვის საჭირო ინფრასტრუქტურის განვითარებას და 2025 წლის ოქტომბრის ბოლომდე დედაქალაქს 132 ახალი სწრაფი DC დამტენი დაემატება. კომპანია გამარჯვებულია მუნიციპალურ აუქციონზე და პროექტს ახორციელებს თბილისის მერიასთან გაფორმებული ხელშეკრულების საფუძველზე.
დღეისათვის მარტEV უკვე ფლობს 70-მდე დამტენ სადგურს და უზრუნველყოფს როგორც მათ გამართულ ფუნქციონირებას, ასევე მომხმარებელზე ორიენტირებულ სერვისს. მომხმარებლებს მარტივად შეუძლიათ სადგურების მოძიება და დაჯავშნა სპეციალურად შექმნილი მობილური აპლიკაციით.
კომპანიის დირექტორის, გიგი ხოჯევანიშვილის თქმით, ელექტრომობილების პოპულარიზაცია და შესაბამისი ინფრასტრუქტურის განვითარება პირდაპირ კავშირშია გარემოს დაცვასთან და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის გაუმჯობესებასთან.
მარტEV-ის მიზანია ეკომეგობრული გადაადგილების ხელშეწყობა, რაც ხელს უწყობს გამონაბოლქვის შემცირებას და ქმნის ჯანსაღი ქალაქის პირობებს მომავლისთვის.

MartEV – 132 new fast chargers in Tbilisi
The tech company Martev continues to expand the infrastructure needed for an environmentally clean future. By the end of October 2025, Tbilisi will see the addition of 132 new fast DC chargers. The company won a municipal auction and is implementing the project based on an agreement signed with Tbilisi City Hall.
As of today, Martev operates nearly 70 charging stations, ensuring both their smooth functionality and user-oriented service. Customers can easily locate and reserve charging points through a dedicated mobile application.
According to Gigi Khojevanishvili, the company’s CEO, the promotion of electric vehicles and the development of supporting infrastructure are directly linked to environmental protection and the improvement of public health.
Martev’s mission is to support eco-friendly mobility, reduce emissions, and contribute to building healthier urban conditions for the future.